miercuri, 11 mai 2011

CAMPIONATUL NATIONAL DE PRIMAVARA - JUNIORI FINALE 1000m, 500m si 200m


FEDERATIA ROMANA DE KAIAC-CANOE
CAMPIONATUL NATIONAL DE PRIMAVARA - JUNIORI
FINALE 1000m, 500m si 200m

Vineri, 06.05.2011 AM

9:30 Cursa 64 C1 F jun. 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 1 LTTL Orșova Psariuc Alina 01:02.04
2 4 CSA Steaua Poştaru Paula 01:02.80
3 3 LTTL Orșova Ursu Ştefănica 01:03.63
4 8 CSA Steaua Poştaru Valentina 01:04.13
5 9 CS Dinamo Bucureşti Dragomirescu Alexandra 01:06.16
6 5 LTTL Orșova Ucraineţ Elena 01:07.33
7 7 LTTL Orșova Cosmei Alina 01:09.26
8 2 LTTL Orșova Onu Elena 01:12.43

6 CSS 6 București Bucur Roxana L.S.





9:40 Cursa 65 K1 B jun.II 200 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 6 CSM Pitești Dragoi Lucian 0:46.74
2 4 LTTL Orșova Rostescu Robert 0:46.99
3 7 CSS Timişoara Pop Lauremţiu 0:48.02
4 1 CSS Turnu Măgurele Militaru Florentin 0:48.62
5 2 CSS 2 București Dumitru Cristian Louis Richardo 0:48.90
6 3 LPS Constanța Cical Sorin 0:49.18
7 8 CS Farul-Constanța Bularda Ionuț Adrian 0:50.08
8 9 CSS 6 București Popescu Adrian 0:53.84
9 5 CSS 4 Bucureşti Stancu Alexandru 0:58.93





9:50 Cursa 66 C1 B jun.II 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Dăescu Cristian 0:47.89
2 7 CS Dinamo Buc. Popa Iulian 0:49.94
3 6 CS Farul Constanța Moroianu Petrică 0:50.68
4 2 CSM Danubiu Tulcea NASTASE FLORIN 0:53.03
5 5 LTTL Orșova Strat Ştefan 0:52.58
6 9 CSS Tulcea Gheorghe Dănuţ Cristian 0:53.02
7 8 LTTL Orșova Dumitru Andrei 0:53.55
8 1 CS Dinamo Buc. Echimov Pavel 0:54.18
9 3 CSS Tulcea Sava Laurentiu 0:55.74


















































10:00 Cursa 67 K1 F jun.II 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Ţăran Iuliana 0:48.59
2 6 CSS Timișoara Lungu Denisa 0:55.99
3 3 LTTL Orșova Croitoru Iulia 0:56.63
4 5 LPS Constanța Nicolae Elena 0:57.17
5 2 LTTL Orșova Zaharia Cristina 1:00.34
6 7 CS Farul Constanța Varona Daniela 1:00.54
7 1 CSS Galaţi Amorţilă Silvia 1:04.83
8 8 CSS Timișoara Zagrean A 1:08.79
9 9 CSS Caracal Becheru Otilia 1:13.16





10:15 Cursa 68 K2 B jun.II 200 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 LPS Constanța Bolojan Arkadius + Ciocan Aurelian 00:43.59
2 3 LTTL Orșova Comănescu Tiberiu-Ilic Denis 00:44.02
3 8 LTTL Orșova Popescu Gavril-Danciu Rareş 00:45.32
4 4 CSM Brăila Zaman Gabriel - Postelnicu Dragos 00:45.86
5 7 LTTL Orșova Vlase Florin-Muntean Robert 00:46.32
6 2 LTTL Orșova Sandu Andrei-Sandu Mihai 00:47.59
7 9 CSS 6 București Popescu Andrei - Ion Stefan 00:48.29
8 6 LTTL Orșova Micuţar Leonte-Iliuţ Mihăiţă 00:49.09
9 1 CSM Brăila Vasile Stefanita - Sava Andrei 00:49.90





10:25 Cursa 69 C2 B jun.II 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Dăescu Cristian-Palko Sergiu 0:46.22
2 5 CS Farul Constanța Grigoraș Cătălin - Ciornei Ionel 0:48.05
3 2 LTTL Orșova Bosie Alex.-Dumitru Andrei 0:49.48
4 6 CS Dinamo Buc. Dogaru Fl.+Zaharia Adrian 0:49.81
5 1 LTTL Orșova Ciolpan Cosmin-Zărnoianu Iomnuţ 0:50.37
6 8 LT ”C.tin Brâncoveanu” Dăbuleni Ratoiu Cristian - Nica Romulus 0:51.30
7 3 LTTL Orșova Ţuţuianu Ionuţ-Rabota Alex. 0:54.33
8 9 CSS Caracal Sandu Alexandru - Stanca Cosmin 0:58.70
9 7 CSN Hunedoara Rotea Raul - Vlad Ştefan 1:00.51





10:35 Cursa 70 K2 F jun.II 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 CS Farul Constanța Sîrbu Andra - Turtoi Emilia 0:47.21
2 3 LTTL Orșova Meroniac Elena-Ciuta Elena 0:47.72
3 4 LTTL Orșova Gulei Cosmina - Bodnar Saveta 0:48.31
4 2 LTTL Orșova Petrita Andreea -Mareş Alex. 0:51.54
5 6 LTTL Orșova Găină Violeta-Niculcea Diana 0:52.17
6 7 LTTL Orșova Husac Andreea-Hoţoleanu Mădălina 0:53.54
7 8 LPS Constanța Casandra Irina - Dumitrache Malina 0:54.32
8 1 LTTL Orșova Hutopila Anişoara-Rebenciuc Roxana 0:55.45

9 CSS Timișoara Curcan Loredana - Katona A.















10:50 Cursa 71 K1 B jun.I 200 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 6 LTTL Orșova Vițega Paul 0:40.56
2 4 LPS Constanța Șerban Cristian 0:41.11
3 5 CSM Pitești Burciu Daniel 0:41.98
4 7 CSS Timișoara Vieru Alexandru 0:43.77
5 3 LTTL Orșova Dugălie Sorin 0:44.16
6 9 Simared Baia Mare Sentianoși Adrian 0:44.60
7 2 CSS 4 București Sisilică Mihai 0:45.34
8 1 LTTL Orșova Rusu Răzvan 0:45.77
9 8 LPS Constanța Bătrânu Ionuț 0:47.31





11:00 Cursa 72 C1 B jun.I 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 CSA Steaua Silvestru Paul 0:47.64
2 7 CSM Pitești Ograda Remus 0:48.05
3 3 CSM Danubiu Tulcea Graur Alex 0:48.56
4 2 LTTL Orșova Murgu Florin 0:48.78
5 6 CSS Timișoara Șalău Alexandru 0:49.08
6 5 CS Dinamo Buc. Amelian Adrian 0:49.46
7 1 CSM Danubiu Tulcea Silvestru Lucian 0:50.56
8 8 LT ”C.tin Brâncoveanu” Dăbuleni Baron Alexandru 0:50.90
9 9 LPS Constanța Lazar Ionut 0:52.76





11:10 Cursa 73 K1 F jun.I 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Borha Roxana 0:47.00
2 2 LTTL Orșova Butnăriuc Diana 0:48.64
3 1 CS Olimpia Frîncu Cristina 0:48.99
4 3 CSS Galaţi Darabană Simona 0:49.22
5 6 LPS Constanța Matei Marinela 0:56.07
6 5 CSS Timișoara Sirbu M. 0:59.17
7 7 CSS Timișoara Halip B. 1:07.78





11:25 Cursa 74 K2 B jun.I 200 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 LTTL Orșova Viţega Paul-Turceag Cătălin 0:38.03
2 4 CS Farul Constanța Maneachin Ionuț - Sîrbu Ionuț 0:38.83
3 3 LTTL Orșova Morosanu Octavian-Lupaşcu Bogdan 0:39.48
4 6 CSS Timișoara Pop Dragan - Ilas Rares 0:41.20
5 7 LTTL Orșova Costin Marius-Ramor Vasile 00:41.6
6 8 CSS 6 București Cires Silviu - Netedu Leonard 0:41.88
7 1 CSS Turnu Măgurele Birsanu Valentin - Virdol Bogdan 0:42.29
8 2 CSS 4 Buc. Sisilică Mihai - Cincă Aurel 0:42.85
9 9 LTTL Orșova Cioban Gelu -Dugalie Sorin 0:43.64

























11:35 Cursa 75 C2 B jun I 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Niculiţă Mihai-Niculiţă Gavril 0:42.54
2 5 CSM Pitești Ograda Remus - Peleu Alexandru 0:43.59
3 3 LTTL Orșova Arbagic Lucian - Andries Ionut 0:43.77
4 8 LTTL Orșova Marancea Mihai - Gavrilei Robert 0:44.65
5 7 CSM Pitești Vidroiu Robert - Ghitulescu Mihai 0:45.12
6 2 LT ”C.tin Brâncoveanu” Dăbuleni Dîrviş Vlăduţ - Şoimu Dragoş 0:45.55
7 6 CSM Danubiu Tulcea Tufă Alberto - Cartoafă Marius 0:46.76
8 1 CSM Danubiu Tulcea Carp Ştefan - Burtă Alexandru 0:47.62
9 9 CSM Pitești Ilie Laurentiu - Voicu Cornel 0:48.14










11:45 Cursa 76 K2 F jun.I 200 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Micutari Sanziana-Butnariuc Diana 0:45.04
2 1 CS Dinamo Bucureşti Ivan Bianca - Ciobanu Daniela 0:45.47
3 2 CSS Timișoara Ionita L. - Roka G. 0:54.16
4 3 LTTL Orșova Ucraineţ Elena-Onu Elena 0:54.71
5 5 CSS 6 București Popa Catalina - Avram Georgiana 0:55.52
Sambata, 07.05.2011 AM

9:30 Cursa 115 K1 B jun.II 1000 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 LTTL Orșova Comănescu Tiberiu 4:11.79
2 4 CSM Pitești Dragoi Lucian 4:12.32
3 6 CSS Timişoara Pop Laurenţiu 4:17.81
4 7 CS Farul-Constanța Bularda Ionuț Adrian 4:32.91
5 3 LPS Constanța Cical Sorin 4:35.78
6 2 CSS 4 Bucureşti Stancu Alexandru 4:41.80
7 1 CSM Brăila Sima Cătălin 4:45.85
8 8 CSS 2 București Dumitru Cristian Louis Richardo 4:49.16
9 9 CSS 2 București Botonea Andrei Alexandru 4:52.25





9:40 Cursa 116 C1 B jun.II 1000 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 LTTL Orșova Strat Ştefan 4:27.32
2 6 CS Dinamo Buc. Popa Iulian 4:30.08
3 3 CS Farul Constanța Moroianu Petrică 4:30.91
4 7 CSS Tulcea Gheorghe Dănuţ Cristian 4:31.23
5 4 LTTL Orșova Vasile George 4:54.65
6 2 CS Dinamo Buc. Echimov Pavel 5:00.16
7 8 CSM Danubiu Tulcea NASTASE FLORIN 5:00.84
8 9 CS Dinamo Buc. Rosu Mihai 5:03.84
9 1 CS Dinamo Buc. Artiom Boris 5:04.54





9:50 Cursa 117 K1 F jun.II 500 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 LTTL Orșova Ţăran Iuliana 2:01.79
2 4 CS Farul Constanța Turtoi Emilia 2:12.49
3 6 LTTL Orșova Croitoru Iulia 2:17.22
4 7 LPS Constanța Nicolae Elena 2:18.48
5 1 CSS Timișoara Curcan L. 2:24.91
6 2 LTTL Orșova Zaharia Cristina 2:27.14
7 8 CS Ceahlăul Piatra Neamț Manolică Lorena 2:27.34
8 9 CSS Timișoara Zagrean A 2:41.53
9 3 CSS Galaţi Amorţilă Silvia 2:48.04





10:05 Cursa 118 K2 B jun.II 1000 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 6 LTTL Orșova Rostescu Robert- Ilic Denis 3:49.57
2 2 LPS Constanța Bolojan Arkadius + Ciocan Aurelian 3:53.02
3 4 LTTL Orșova Popescu Gavril-Danciu Rareş 3:53.71
4 8 LTTL Orșova Vlase Florin-Bălan Ionuţ 3:54.22
5 1 LTTL Orșova Micuţar Leonte-Iliuţ Mihăiţă 4:00.55
6 5 LTTL Orșova Sandu Andrei-Sandu Mihai 4:01.30
7 3 CSM Brăila Zaman Gabriel - Vasile Ştefăniţă 4:09.69
8 7 CSM Brăila Postelnicu Dragoş - Sava Andrei 4:11.22
9 9 CSS Turnu Măgurele Gheldiu Marius - Udrea Cosmin 4:12.84
10:15 Cursa 119 C2 B jun. II 1000 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 CS Farul Constanța Grigoraș Cătălin - Ciornei Ionel 4:14.88
2 4 LTTL Orșova Bosie Alex.-Palko Sergiu 4:17.85
3 3 CS Dinamo Buc. Dogaru Fl.+Zaharia Adrian 4:19.48
4 7 LTTL Orșova Ciolpan Cosmin-Zărnoianu Ionuţ 4:29.32
5 6 LTTL Orșova Ţuţuianu Ionuţ-Rabot Alexandru 4:33.78
6 8 CSN Hunedoara Rotea Raul - Vlad Ştefan 4:38.09
7 2 LT ”C.tin Brâncoveanu” Dăbuleni Ratoiu Cristian - Nica Romulus 4:39.74
8 1 CSM Pitești Gunoi Narcis-Pirvu Andre 4:56.57
9 9 CSM Pitești Popa Tudor-Tudor Nicolae 5:08.02





10:25 Cursa 120 K2 F jun.II 500 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 5 LTTL Orșova Gulei Cosmina - Bodnar Saveta 1:59.46
2 3 LTTL Orșova Meroniac Elena-Ciuta Elena 2:04.14
3 4 CSS Timișoara Lungu D. - Katona A. 2:06.50
4 1 CS Farul Constanța Sîrbu Andra - Varona Daniela 2:08.58
5 6 LTTL Orșova Petrita Andreea-Mareş Alex. 2:09.07
6 2 LTTL Orșova Găină Violeta-Niculcea Diana 2:10.16
7 7 LTTL Orșova Husac Andreea-Hoţoleanu Mădălina 2:11.97
8 8 LTTL Orșova Hutopila Anişoara-Rebenciuc Roxana 2:16.31
9 9 LPS Constanța Casandra Irina - Dumitrache Malina 2:22.85





10:40 Cursa 121 K1 B jun.I 1000 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 CSM Pitești Burciu Daniel 3:50.15
2 6 LTTL Orșova Turceag Cătălin 3:53.11
3 7 LPS Constanța Bătrânu Ionuț 3:54.08
4 3 Simared Baia Mare Sentianoși Adrian 3:56.76
5 5 CSS Timișoara Vieru Alexandru 4:01.82
6 1 LTTL Orșova Cioban Gelu 4:06.60
7 8 LPS Constanța Șerban Cristian 4:09.41
8 9 CSS 6 București Cosma Catalin 4:10.83
9 2 LTTL Orșova Rusu Răzvan 4:11.02





10:50 Cursa 122 C1 B jun. I 1000 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 6 LTTL Orșova Murgu Florin 4:10.38
2 4 CS Dinamo Buc. Amelian Adrian 4:14.06
3 7 CSS Timișoara Șalău Alexandru 4:15.15
4 3 CSM Pitești Peleu Ionut 4:18.73
5 1 CSM Danubiu Tulcea Luchian Petre 4:29.96
6 8 CS Dinamo Buc. Ivan Ivan 4:31.62
7 2 CSA Steaua Silvestru Paul 4:34.67
8 9 CSM Pitești Vidroiu Robert 4:35.17
9 5 CSM Danubiu Tulcea Graur Alex 4:35.90















11:00 Cursa 123 K1 F jun.I 500 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 9 LTTL Orșova Borha Roxana 1:59.65
2 7 CS Olimpia Frîncu Cristina 2:02.62
3 2 CSS Galaţi Darabană Simona 2:03.71
4 5 LTTL Orșova Maxemiuc Silvia 2:03.88
5 6 CSS Turnu Măgurele Caminescu Florentina 2:05.21
6 4 CSS Turnu Măgurele Rebiga Geanina 2:15.59
7 8 LPS Constanța Matei Marinela 2:16.65
8 3 CSS Timișoara Sirbu M. 2:30.46
9 1 CSS Timișoara Halip B. 2:47.38





11:15 Cursa 124 K2 B jun.I 1000 m FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 CS Farul Constanța Maneachin Ionuț - Sîrbu Ionuț 3:34.25
2 5 LTTL Orșova Lupascu Bogdan-Moroşan Octavian 3:40.25
3 6 LTTL Orșova Costin Marius-Ramor Vasile 3:42.58
4 3 LTTL Orșova Mironescu C-tin-Nica Alex. 3:44.31
5 7 CSS 6 București Tiu Bogdan - Netedu Leonard 3:45.45
6 2 CSS Timișoara Niculita Cosmin - Balaj David 3:47.91
7 8 CSS Timișoara Pop Dragan - Ilas Rares 3:48.44
8 9 CSS Turnu Măgurele Birsanu Valentin - Virdol Bogdan 3:56.38
9 1 CSS Călărași Petcu Liviu - Petu Ștefan 4:19.66





11:25 Cursa 125 C2 B jun. I 1000 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 4 LTTL Orșova Niculiţă Mihai-Niculiţă Gavril 3:49.34
2 6 LTTL Orșova Arbagic Lucian - Andries Ionut 3:54.70
3 2 LTTL Orșova Marancea Mihai - Gavrilei Robert 4:01.04
4 5 CSM Pitești Din Alexandru - Ghitulescu Mihai 4:17.60
5 7 LT ”C.tin Brâncoveanu” Dăbuleni Dîrviş Vlăduţ - Şoimu Dragoş 4:20.60
6 3 CSM Danubiu Tulcea Cartoafa Marius - Tufă Alberto 4:21.42
7 1 CSS Galaţi Tudorică Marian - Bodrîngă Marius 4:25.70
8 8 CSM Pitești Ilie Laurentiu - Voicu Cornel 4:26.12
9 9 CSM Pitești Grigore Marian - Eftime Marius 5:01.58





11:35 Cursa 126 K2 F jun.I 500 m. FINALA
Loc Culoar Club Nume si Prenume Timp
1 2 LTTL Orșova Maxemiuc Silvia-Micuţari Sânziana 1:53.22
2 4 CS Dinamo Bucureşti Ivan Bianca - Ciobanu Daniela 1:55.08
3 5 CSS Turnu Măgurele Rebiga Geanina - Caminescu Florentina 2:04.24
4 1 CSS Timișoara Ionita L. - Roka G. 2:16.45

3 LTTL Orșova Ursu Ştefănica-Cosmei Alina RAST

12 comentarii:

  1. Chiar nu mai are nimeni nimic de scris, v-a inchis Orsova gura la toti ?

    RăspundețiȘtergere
  2. voi stitii ce e la orsova???? nu-i mai prtiati atit

    RăspundețiȘtergere
  3. Indiferent de conditii,mijloace sau alte alea,la Orsova se face performanta,ca federatia are un nod in gat numit Zabet, asta este altceva,pana la urma scaunele celea fierbinti din frkc sunt tinute de rezultatele orsovenilor. Imaginati-va cum ar fi un concurs de seniori fara participarea juniorilor,adica n-ar fi. Rog anonimul de mai sus sa ne lumineze traducandu-ne termenul "prtiati".Sa nu mai auzim de rau.

    RăspundețiȘtergere
  4. Buciu Bogdan19 mai 2011, 12:56

    cred ca vroia sa scrie "periati", ca tastele ER sunt inainte cu un spatiu de RT. o fi ala care i-a zis prietenei lui MUISTO in loc de MISTO.

    :D

    RăspundețiȘtergere
  5. ba ce bun esti ma,mai ai un vot din partea me l.a anul.............

    RăspundețiȘtergere
  6. Acest comentariu a fost eliminat de autor.

    RăspundețiȘtergere
  7. Acest comentariu a fost eliminat de autor.

    RăspundețiȘtergere
  8. Cel mai smecher club CSS tulcea CU CEI mai buni sportivi :dani,laur,cretu,daba,tymy,bibanu,safcica si cel mai tare antr LUNGU CATALIN cu lotu asta vrem sa batem tot

    RăspundețiȘtergere
  9. ce se petrece in sportul romanesc este ffffff rau

    RăspundețiȘtergere
  10. ce ne mai plangem ca nu avem sportivi buni sa ne reprezinte tara la europene si la mondiale de juniori si seniori cei buni si talentati si care au luat medalii de aur, de argint la concursurile nationale de juniori si chiar de bronz la cele de seniori sunt lasti acasa si sunt selectati altii care au obtinut rezultate mai slabe si nu merita sa mearga dar asta e sistemul in romania imi pare rau dar e un foarte mare adevar.Nu se merge pe rezultate ci pe pile si relatii la noi in tara.va rog sa deschideti ochi domnilor de la federatie daca vreti rezultate.

    RăspundețiȘtergere
  11. orsovenii lasatii pe aia

    RăspundețiȘtergere